Aleksandra Sikora w Juventusie!

Po 12 miesiącach spędzonych w Brescii Calcio Femminille Ola zmienia barwy. Nowy klub Sikory to świeżo upieczone mistrzynie Włoch, wielki Juventus z Turynu. Polska piłkarka związała się z „Bianconeri” dwuletnią umową.

Sikora przez niespełna rok spędzony w Italii bardzo dobrze wkomponowała się w tamtejszą kulturę i klimat. Nigdy nie ukrywała, że Serie A to dla niej dobre miejsce. – We Włoszech czuję się doskonale. Od początku wiedziałam, że ten kraj i ta liga są dla mnie – mówi reprezentantka Polski.

Brescia Calcio Femminile czyli byłī klub Sikory sprzedał swoje prawa Milanowi. Na początku wiele wskazywało na to, że 27-letnia zawodniczka będzie reprezentowała barwy ”Rossoneri”, jednak do gry wkroczył Juventus. Gra w topowej drużynie z ogromnymi aspiracjami i pewny udział w Lidze Mistrzyń były kluczowe, a decyzja Oli nie mogła być inna. – Ten moment utwierdza mnie w przekonaniu, że marzenia naprawdę się spełniają. Jestem gotowa walczyć o najwyższe cele z moją nową drużyną.

Przed przygodą z Włochami Ola przez 10 lat była gwiazdą wielokrotnych mistrzyń Polski Medyka Konin. Wyjazd za granicę okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu dziś Sikora może iść śladami legendarnego Zbigniewa Bońka oraz występującego obecnie w stolicy Piemontu Wojciecha Szczęsnego.

kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania zawsze możesz się z nami skontaktować. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

+48 665 063 462

Dawid Karpa

+48 697 428 341

Łukasz Wesołowski